НВО турнир во футсал – Без пораз до полу-финале

Здружението Институт за развој на заедницата (ИРЗ) со четири победи во четирите одиграни натпревари на фудбалскиот турнир за граѓански здруженија го зазеде првото место во групата А и се пласира во почуфиналето.   ИРЗ преку брзи и прецизни контра-напади доминираше во сите четири натпревари издвојувајќи лесни и убедливи победи. Комбинацијата на најефикасниот напад на целиот…

Details